Norges beste onlinelag!

 

Bildet er fra kretsmesterskapet i Helgeland og Salten krets, som ble arrangert i Mosjøen i januar 2020 og viser altså spillere fra HeSa-Sjakk. Den gangen spilte vi på fysiske brett, men i kveld blir det nettsjakk og online. 

Mandag 12. april gjennomføres en stor lagturnering som vil kåre Norges beste onlinelag. Turneringen starter kl. 18:30 og vil ha betenkningstiden 3 minutter + 2 sekunder per trekk.

Det konkurreres i to divisjoner, Divisjon A og Divisjon B. HeSa-sjakk var med i en turnering som gikk før Jul. Vi kvalifiserte oss da til å delta i Divisjon A.

Du finner lenken til turneringen ved å gå inn  på Norges beste onlinelag. For å bli med, trykker du på Bli Med og velger HeSa-sjakk. Alle som er medlemmer i HeSa-Sjakk, kan delta. Om du ikke er medlem, kan du melde deg inn ved å gå inn på HeSa-Sjakk. Det er de fem beste fra hvert lag som teller med i sammendraget. Om en ikke klarer å vinne så mange partier, vil det derfor ikke ødelegge for laget.

Ingen fysisk sjakk for de unge

Det blir ingen fysisk sjakk for de unge i lokalene til Glassmester J. Eberg  Hansen. Når minimumsdistansen for sosial kontakt nå er på 2 meter, blir det vanskelig å gjennomføre vanlig sjakk. Vi kommer tilbake med informasjon  så snart det skjer noe som gjør at vi igjen kan åpne for fysisk sjakk.

 

You may also like...