Tre lag til KM i lagsjakk

Mosjøens førstelag spiller her mot Fauske i fjorårets turnering. Årets førstelag er nesten identisk med dette laget bortsett fra at Johannes Ofstad har erstattet Sondre Pedersen. Sondre spiller ikke i årets turnering.
I år som i fjor stiller Mosjøen med tre lag til kretsmesterskapet i lagsjakk. Turneringen spilles på Fauske hotell i tidsrommet 26.- 27- januar. Hvert lag består av fire spillere med reserver.

Thobias Gotaas Hansen under lynturneringen i forrige KM. Her møter han Dag Taleraas, er sterk spiller fra Sandnessjøen.
På Mosjøens førstelag spiller Kjell Sjøbrend, Mathias Hoel, Kristian Røilid og Johannes Ofstad. På Mosjøens andrelag spiller Trond Kristensen, Thobias Gotaas Hansen, William Brubakk og Sverke Øfeldt. På Mosjøens tredjelag spiller Piotr Krawczyk, Per Gunnar Hoel, Isak Mikalsen og Heike Skipnes. Kjell, Trond og Piotr er kapteiner på sine lag.
Mosjøen sjakklubb kom på andreplass i fjorårets turnering, bare slått av Bodø sjakklag. Vi har derfor godt håp om at vi klarer oss minst like godt i årets turnering.
I fjorårets turnering var det Mosjøen sjakklubb som stilte med det klart yngste mannskapet. Også i år stiller vi også med et ungt mannskap. Fem av spillerne våre går ennå i grunnskolen. En av spillerne går i videregående skole.

I det uoffisielle KM i lynsjakk i fjorårets turneringen gjorde Mosjøen det godt. Sondre Pedersen kom på 3. plass og Kjell Sjøbrend 4. plass
Fredag 25. januar, seint på kvelden, vil det også bli spilt en lynturnering. I fjor gjorde spillerne fra Mosjøen det godt i tilsvarende turnering. Flere av spillerne fra Mosjøen har annonsert at de også vil spille lynsjakk under årets arrangement.

Mosjøen stilte også med tre lag i fjorårets KM for lag. Her ser vi lag 3. Nærmest sitter Isak Mikalsen, deretter William Brubakk, så Torger NIlsen. Lengst bort sitter Per Jakob Hansen, kapteinen på laget . I år spiller ikke Torger Nilsen. Per Jakob Hanse er reserve. William Brubakk spiller også i år, men denne gangen på andrelaget til Mosjøen. Isak var i fjor turneringens klart yngste spiller. I år har har han fått selskap av Heike Skipnes på åtte år.